Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze „Victoria” SA
BIP | 

Media
Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze „Victoria” SA

Nowy Prezes Koksowni "Victoria"

04-01-2018

Na podstawie oświadczenia złożonego przez głównego akcjonariusza Spółki, Towarzystwo Finansowe Silesia sp. z o.o. z dniem 1 stycznia 2018 r. na stanowisko Prezesa Zarządu WZK Victoria S.A. powołana została Katarzyna Dawidczyk. Pani Katarzyna pełniła wcześniej funkcję Członka oraz Przewodniczącej Rady Nadzorczej WZK Victoria S.A. Jest osobą o wysokich kwalifikacjach, znającą bieżące sprawy związane z Koksownią.

Przed oficjalnym oddaniem do użytku szóstej baterii koksowniczej, która zwiększy produkcję najlepszego na rynku polskim i europejskim koksu odlewniczego specjalnego o kolejne 100 tys. ton rocznie, Michał Bednarek dotychczasowy Prezes Zarządu pełnił również funkcję Członka Zarządu ds. Handlowych. Po bardzo dobrym dla Spółki roku 2017 Zarząd TF Silesia podjął decyzję o oddaniu całości działań związanych z handlem dotychczasowemu Prezesowi. Przed nim kolejne wyzwania związane z rozwojem Działu handlowego oraz z ekspansją Victorii na nowe rynki zbytu.

Zarząd Spółki we wzmocnionym składzie wspólnie podejmie wyzwania w 2018 r. stawiane przez akcjonariuszy, czyli Towarzystwo Finansowe Silesia Sp. z o.o. z Katowic oraz Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. z Warszawy.