Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze „Victoria” SA
BIP | 

Odpowiedzialny biznes
Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze „Victoria” SA

Pomagamy w Regionie

Wakacyjna Kropla Krwi zawitała do Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria S.A.

Akcja zorganizowana razem z Klubem Honorowych Dawców Krwi "DAR" przy WZK Victoria oraz Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.

Nasz team Honorowych Dawców Krwi już od rana był w bojowej gotowości.
Krwio-bus przygotowany na przyjęcie chętnych od 9 do 13. 

27 Osób zarejestrowanych.
21 Osób oddało krew.
Zebraliśmy 9,450ml. Krwi.

Akcja zaliczona, a co najważniejsze, komuś uratowaliśmy życie.


Nowe nosze LEKKO Stretcher Kong dla Wałbrzysko-Kłodzkiej grupy GOPR

17 lipca 2018 r. w wałbrzyskiej siedzibie wałbrzysko-kłodzkiej grupy GOPR, przedstawiciele Zarządu Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych „Victoria” S.A. – Prezes Małgorzata Zydek i Prezes Patrycja Wolska spotkali się z ratownikami w celu przekazania specjalistycznych noszy ratunkowych do akcji w terenie górzystym - LECCO STRETCHER Kong włoskiej produkcji. Ich zakup w wysokości 15 tys. zł w całości sfinansowała Koksownia.

Spotkanie miało uroczysty charakter ze względu na obecność Kamila Zielińskiego, Wicewojewody Dolnośląskiego.

 

 

Na zdjęciu powyżej od lewej stoją:

Mariusz Rzepecki – Naczelnik – St. Instruktor Rat. Górskiego

                               Wałbrzysko - Kłodzkiej grupy GOPR

Patrycja Wolska – Członek Zarządu ds. Finansowych (WZK Victoria S.A.)

Kamil Zieliński – Wicewojewoda Dolnośląski

Małgorzata Zydek – Członek Zarządu ds. Produkcji (WZK Victoria S.A.)

Jacek Koziarek – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Wałbrzysko - Kłodzkiej grupy GOPR

Ratownicy zaprezentowali zakupione nosze porównując je do obecnie używanego sprzętu. Wysłużony, niejednokrotnie brał udział w spektakularnych akcjach. Jednak jego ciężar (stal) jest nieporównywalny z lekkością nowych noszy. W górach, gdzie każdy dodatkowy kilogram ma wpływ na tempo niesionej pomocy, profesjonalny sprzęt staje się nieodzowną częścią wyposażenia górskich ratowników. GOPR bierze również udział wspomagając swoim sprzętem niejednokrotnie jednostki pogotowia czy straży pożarnej i na odwrót.

Nowe nosze są lekkie, lecz ich rama jest bardzo trwała. Dobrze spisują się w transporcie tradycyjnym oraz śmigłowcowym. Ich montaż trwa zaledwie 3 min. Posiadają piankowy stabilizator głowy i szyi poszkodowanego, a także podwójne punkty zaczepienia zawiesi do transportu w powietrzu. Możliwa jest pionowa manipulacja noszami. Nosze LECCO były stworzone dla wszelkiego typu akcji ratunkowych w ekstremalnych sytuacjach. Rozwiązują problem wydostania i ratowania rannych znajdujących się w trudnych warunkach terenowych.

Mariusz Rzepecki, Naczelnik Grupy Wałbrzysko-kłodzkiej GOPR prezentował aplikację” Ratunek”.

Dzięki niej ratownicy po odebraniu zgłoszenia są w stanie uzyskać informacje o numerze telefonu dzwoniącego oraz ustalić bardzo dokładną lokalizację na mapie, w jakiej znajduje się poszkodowany. Dodatkowo widzą poziom naładowania baterii telefonu, z którego wykonywane jest połączenie.

Każdy może za darmo pobrać aplikację. Wystarczy ją uruchomić w razie potrzeby w swoim telefonie. Aplikacja łączy się automatycznie z Centrum dyspozytorskim GOPR/TOPR. W trakcie rozmowy aplikacja wysyła SMS do ratownika z lokalizacją osoby poszkodowanej, ratownik zobaczy jego książkę medyczną czy sprawdzi stan baterii telefonu, z którego nastąpiło zgłoszenie.

GOPR jest pionierem w kraju w lokalizacji osób zaginionych. Inne służby szkolą się w tym zakresie właśnie u nich.

Artykuł na stronie GOPR Grupy Wałbrzysko-Kłodzkiej

http://www.walbrzyska.gopr.pl/aktualnosci/401,dar-dla-grupy.html